home

Wykaz alfabetyczny

Galerie 1 - 10 z dostępnych w tej kategorii 1395    |    Strona 1 z 140
Akureyri
Islandia
Dobre
Albatros brązowopierśny
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Albatros ciemnogłowy
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Albatros czarnobrewy
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki ...

Dobre
Albatros wędrowny
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Aleksandretta obrożna
Papugowe

W Stambule w Turcji to chyba gatunek inwazyjny. Naturalnie występuje w środkowej Afryce i Indiach. Dość ciekawe, że siedziała w Stambule w miejscach dość zatłoczonych przez turystów, ale dość wysoko na drzewach. Nigdy nie zdecydowałem się na hodowle aleksandretty, bo ma podobno upodobania niszczenia wolier, a przy tym jest dość hałaśliwa. Nie nadaje się do zewnętrznej hodowli wolierowej, gdyż nie przetrzymałaby zimowych mrozów.

Dostateczne
Alka
Siewkowe

Alki udało się fotografować na stromym urwisku (Islandia), gdzie miały swoje kolonie. Podchodząc do skraju urwiska (kilkadziesiąt metrów) widać było ptaki na niewielkich półkach skalnych. Wyglądem przypominają pingwiny i trudno uwierzyć, że latają. Waga alki to niespełna kilogram, przy rozpiętości skrzydeł około 65 cm. Z nagraniem głosu było już dużo trudniej, bo wyróżnienie alki z kolonii, na której też gniazdują nurzyki, nurzyki polarne i mewy trójpalczaste, jest, przynajmniej dla mnie, niemożliwe.

Dobre
Amarantka zmienna
Wróblowe
Dostateczne
Ametyścik cienkodzioby
Kolibrowe

Mimo że udało się uwiecznić wiele gatunków kolibrów, będzie jeden tekst zamieszczony dla wszystkich 22 gatunków sfotografowanych na Kostaryce. Tym razem i czasu było więcej, i światło było lepsze, była więc okazja do wykonania wielu dynamicznych zdjęć. Ciekawe, że jeżdżąc po Kostaryce po przebyciu kilkudziesięciu kilometrów występowały zupełnie inne gatunki kolibrów. Kostaryka to niewielki kraj (kilkanaście procent powierzchni Polski) i na tak niewielkim obszarze występuje taka różnorodność gatunkowa kolibrów.

Bardzo dobre
Amsterdam
Holandia
Dobre

Strony