home

Wykaz alfabetyczny

Galerie 1 - 10 z dostępnych w tej kategorii 1604    |    Strona 1 z 161
Agama płaskogłowa
Gady
Bardzo dobre
Akureyri
Islandia
Dobre
Albatros brązowopierśny
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Albatros ciemnogłowy
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Albatros czarnobrewy
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki ...

Dobre
Albatros wędrowny
Rurkonose

Albatrosy, fulmary, burzyki, nawałniki...

Dobre
Alczyk
Siewkowe

Svalbard, a właściwie Spitsbergen, bo na tej właśnie wyspie archipelagu Svalbard byliśmy i pływaliśmy w jej okolicy - to najdalej wysunięte na północ Europy miejsce, gdzie można obserwować, no i oczywiście fotografować ptaki. Zawsze staram się, opracowując wyjazd, zaczynać od napisania tekstów, by to, co w pamięci jest najbardziej ulotne, nie przeminęło bezpowrotne. Zdjęcia czy ścieżki dźwiękowe, to już tylko kwestia czasu potrzebnego na obróbkę. Tym razem z różnych powodów teksty musiały poczekać, ale mam nadzieję, że to, co najważniejsze, jeszcze w pamięci.

Moje ulubione, Bardzo dobre
Aleksandretta obrożna
Papugowe

W Stambule w Turcji to chyba gatunek inwazyjny. Naturalnie występuje w środkowej Afryce i Indiach. Dość ciekawe, że siedziała w Stambule w miejscach dość zatłoczonych przez turystów, ale dość wysoko na drzewach. Nigdy nie zdecydowałem się na hodowle aleksandretty, bo ma podobno upodobania niszczenia wolier, a przy tym jest dość hałaśliwa. Nie nadaje się do zewnętrznej hodowli wolierowej, gdyż nie przetrzymałaby zimowych mrozów.

Dostateczne
Alka
Siewkowe

Alki udało się fotografować na stromym urwisku (Islandia), gdzie miały swoje kolonie. Podchodząc do skraju urwiska (kilkadziesiąt metrów) widać było ptaki na niewielkich półkach skalnych. Wyglądem przypominają pingwiny i trudno uwierzyć, że latają. Waga alki to niespełna kilogram, przy rozpiętości skrzydeł około 65 cm. Z nagraniem głosu było już dużo trudniej, bo wyróżnienie alki z kolonii, na której też gniazdują nurzyki, nurzyki polarne i mewy trójpalczaste, jest, przynajmniej dla mnie, niemożliwe.

Dobre
Amarantka czerwonodzioba
Wróblowe
Bardzo dobre

Strony