home
> Ssaki > Lis Vulpes vulpes

informacje

To jest dopiero trudny cel fotografa. Lisy maja wyostrzone wszystkie zmysły, tzn. węch, wzrok i słuch. Do tego trzeba powiedzieć, że lubi polować wieczorem lub wcześnie rano, a więc gdy najczęściej występują trudne warunki oświetleniowe. Na szczęście będąc w czatowni bielikowej udało się kilka razy zaobserwować lisa, który przemierzał okolice w poszukiwaniu gryzoni. Niesamowitym jest jego skuteczność. Na cztery podchody i polowanie na jakiegoś gryzonia zawsze kończyło się to pochwyceniem ofiary. Niestety wrodzona jego ostrożność nie pozwalała na długie obcowanie z nim, a wykonanie serii zdjęć z odległości kilkudziesięciu metrów- przyciągało jego uwagę i powodowało, że przez chwile obserwował miejsce, z którego wydobył się „hałas” wykonywanych zdjęć, po czym odchodził. Mimo, że wielu myśliwych oglądając moje zdjęcia, ma zupełnie odmienne emocje ode mnie, wykonane zdjęcia dają wiele satysfakcji. Jeżeli chcecie zobaczyć małe lisie pociechy to chyba najlepsze znajdziecie na rurzyca.pl.
Z ostatniej chwili-10/2013
Dodałem kilka zdjęć wykonanych podczas oczekiwania za jeleniami na rykowisku. Niestety lis przeszedł 100 metrów skrajem lasu i na tym się zakończył kontakt z lisem.
Z ostatniej chwili – 04/2015
Dodałem kilka zdjęć lisa wykonanych z czatowni, której przeznaczeniem miały być siewkowce. Niski poziom wód spowodował, że lis zapuścił się na osuszony skraj lasu. Dość też zabawne jest to, że postanowiłem rozprostować kości i rzuciłem okiem na otwór w wejściu do czatowni. Tam właśnie go zobaczyłem. Szybkie odkręcenie od statywu 300-tki i tak powstały prezentowane zdjęcia.
Z ostatniej chwili-01/2017
Podczas wyczekiwania w czatowniach na orła przedniego, jastrzębia i bieliki powstało kilka ciekawych zdjęć lisa, które były pretekstem do przebudowy jego galerii na mojej stronie. Nastąpiły zmiany pod względem jakości zdjęć, ale także pod kątem ich formatu dostosowanego do nowej wersji strony. Galeria lisa jest pierwszą przebudowaną galerią wśród ssaków. Galerie ptaków określone jako bardzo dobre i część galerii z określonych jako dobre, zostały już przebudowane. Pozostaje jeszcze około 700 galerii do zmiany, aby wszystkie założenia przebudowy strony zostały osiągnięte. To zajmie jeszcze pewnie niespełna rok. A z bieżących zmian „w poczekalni”  jeszcze są galerie bielika, myszołowa, dzięcioła dużego, średniego i zielonosiwego...
Z ostatniej chwili - 09/2017
Dodałem kilka zdjęć lisa, który co chwilę pojawiał się podczas fotografowania sępów i orłosępów w Hiszpanii. Lis przechodził slalomem pomiędzy ptakami i po wyszukaniu jakiegoś "smakołyku" znikał na chwilę w pobliskim lesie. Czynność powtarzał wielokrotnie, tak więc spiżarnię na gorsze czasy pewnie ma zaopatrzoną. Ciekawsze zdjęcia powstały późnym popołudniem, kiedy pozostał sam na naszej arenie fotograficznej.
Z ostatniej chwili-Kanada 02/2020

Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis
Lis