Alki udało się fotografować na stromym urwisku (Islandia), gdzie miały swoje kolonie. Podchodząc do skraju urwiska (kilkadziesiąt metrów) widać było ptaki na niewielkich półkach skalnych. Wyglądem przypominają pingwiny i trudno uwierzyć, że latają. Waga alki to niespełna kilogram, przy rozpiętości skrzydeł około 65 cm. Z nagraniem głosu było już dużo trudniej, bo wyróżnienie alki z kolonii, na której też gniazdują nurzyki, nurzyki polarne i mewy trójpalczaste, jest, przynajmniej dla mnie, niemożliwe. Niemniej jednak zamieszczone nagranie  odgłosu ptasiej kolonii oddaje klimat zamieszczonych zdjęć. Nagranie wspólne jest dla alki i nurzyków.
Z ostatniej chwili 06/2015
Podczas rejsu do ptasich kolonii głównie fotografowałem właśnie alki. Z mojego pierwszego spotkania z tymi ptakami wprawdzie powstało kilka zdjęć, ale w nieciekawym świetle. Tym razem, choć z pewnej odległości, to jednak powstało na tyle dużo zdjęć, że przebudowałem dotychczasową galerię.
Z ostatniej chwili – Islandia 06/2018
Tym razem poświęciłem czas, aby wykonać dynamiczne zdjęcia alk. Ptaki powracały do kolonii, często z pokarmem dla młodych w dziobach. Dynamiczne zdjęcia, nawet czasami trochę nieostre, i tak, moim zdaniem, są ciekawsze od statycznych ujęć. Przecież zdolność do lotu to jest to, za co podziwiamy ptaki…

Islandia-wykaz j.polski

W drodze na Nordcapp-j POLSKI

Body

W drodze na Nordcapp- tekst przewodni - Sikora północna
Galerie nowopowstałe:

1.Sikora północna. 2. Czeczotka tundrowa. 3. Drozd obrożny.
Zmiany w galeriach:
1.Muchołówka żałobna. 2. Brzegówka. 3. Jer. 4. Nurnik. 5. Bielik. 6. Ostrygojad. 7. Mewa trójpalczasta. 8. Mewa siodłata. 9. Świstun. 10. Cyraneczka. 11. Gągoł. 12. Czyż. 13. Pierwiosnek. 14. Kormoran czubaty. 15. Maskonur. 16. Alka. 17. Nurzyk. 18. Foka szara. 19. Renifer.   20. Wiewiórka ruda.

ISLANDIA 06-2018 POLSKI