Z racji jej powszedniego występowania w Polsce, wrona siwa jest łatwym obiektem do fotografowania, ale wykonanie dobrego zdjęcia wiąże się już z dobrymi warunkami oświetleniowymi. Uniknięcie dużych kontrastów, stonowane, dość intensywne światło, pozwala na ukazanie uroku tego ptaka. Podobnie jest z kawkami i krukami. Na pewno można i warto, ćwiczyć obserwacje, zachowań ptaków, aby wiedzieć, kiedy warto nadusić migawkę, a kiedy warto jeszcze trochę poczekać. Wronę siwą najłatwiej fotografować w parkach, w mroźne dni, gdy są mocno „napuszone” w ochronie przed zimnem i nie są wówczas tak bojaźliwe, jak to bywa zazwyczaj w innych porach roku. Wrona należy do średniej wielkości ptaków, waga to około 0,5 kilograma, przy rozpiętości skrzydeł niespełna metra.
Z ostatniej chwili- 03/2019
Od lat nie zmieniana i zaniedbana galeria wreszcie doczekała się przebudowy. Wyczekując na drapieżniki w czatowniach co jakiś czas pojawiały się wrony siwe. Na przestrzeni kilku lat nazbierało się zdjęć, aby przebudować dotychczas dokumentacyjną galerię wrony siwej.
Z ostatniej chwili -09/2020 Helgoland – Niemcy
Z ostatniej chwili-12/2020
Można rozpocząć fotografowanie przyrody, ale nigdy się nie skończy tego projektu. Nasze życie jest za krótkie.  Nigdy nie będzie można powiedzieć, że wyczerpało się wszystkie możliwości zrobienia zdjęć. Tak też było i tym razem. Galeria wrony siwej, gawrona należała do galerii bardzo dobrych, a tu niespodziewanie powstały zdjęcia, które wymusiły przebudowę galerii i wymianę zdjęć. Klasyfikacja pozostała, ale wnętrze galerii przeobraziło się nie do poznania. W tym dniu światło było doskonałe i ptaki dopisały. Powstało wiele pięknych zdjęć w ten przepiękny, ale jakże smutny dzień. W tym dniu pożegnaliśmy naszego wspaniałego przyjaciela- kompana naszych wypraw fotograficznych Piotra Jonczyka. To trudna do opisania strata. Nie ma drugiej takiej podobnej osobowości jaką był Piotr. Zawsze uśmiechnięty, niezmordowany życzliwy. Trudno sobie wyobrazić jakąś kolejną wyprawę bez Niego. Był zawsze niepisanym Starostą każdego wyjazdu, o niespotykanej wiedzy, doskonałej organizacji i serdecznego nastawienia do ludzi i otoczenia. Takim go zapamiętałem i taki pozostanie w mojej pamięci…  

(link do Piotra strony- kliknij w link - http://joniecnaturalnie.com/pl/o-nas/ )

Z ostatniej chwili- 05/2021
No cóż, nie ma brzydkich ptaków, może niektóre fascynują trochę bardziej, niektóre trochę mniej. Wystarczy, że uda się ciekawe ujęcie, w ciekawym świetle nawet tak pospolitych ptaków, jak wrona siwa i chce się wracać do takich galerii. Tym razem poświęciłem trochę czasu na lotne, dynamiczne ujęcia i udało się. Wrony siwe były natrętne, agresywne, awanturnicze dla grającego w tym dniu główną rolę orlika grubodziobego. Galeria wrony została uzupełniona o nowe ujęcia i trafia do nowości.
Z ostatniej chwili-04/2022
Zawsze towarzyszyła drapieżnikom. Po wylądowaniu przed czatownią błotnaika stawowego, kani, czy myszołowa, zawsze pojawiały się wrony siwe. Tym razem kruki były słyszane z oddali, ale nigdy nie wylądowały przed czatownią. To dość dziwne bo nie pojawiły się sroki i sójki. Kania ruda była wręcz dręczona w locie przez wronę siwą. Galeria została uzupełniona o kilka zdjęć i chyba, aby nie była przeładowana, przy następnych zmianach będzie przebudowana.

Helgoland- POLSKI 2020