Mimo, że występuje dość powszechnie i przychodzi do moich karmników, tak ładne zdjęcia udało się jej wykonać w lesie w zamaskowaniu, pewnie dzięki porannej barwie wschodzącego słońca. Jej niebiesko-żółto-białe ubarwienie może się podobać, zwłaszcza obserwowane z niewielkiej odległości. Wielkością bardzo zbliżona do sikory ubogiej, bo waga to około kilkanaście gramów, przy rozpiętości skrzydeł nie przekraczającej 20 centymetrów.
Z ostatniej chwili 10/2013
Dodane zdjęcia sikory modrej w październiku 2013 roku pokazują, że właściwe światło, właściwy plener, pozawalają na wykonanie zdjęć, które dają wiele radości i satysfakcji. Zdjęcia wykonane były z samochodu, który postawiłem w niedalekiej odległości od rosnących przy nieutwardzonej drodze na uboczu zakrzewień. Jesienne barwy tła z ubarwieniem sikorek, przynajmniej dla mnie, dały oszałamiający efekt. To jest właśnie piękne i niesamowite w fotografii przyrodniczej, że uchwycenie nawet tak popularnego ptaka, jakim jest sikora, w odpowiednim ujęciu i świetle, może przysporzyć tyle pozytywnych emocji, radości. Nie ma co, sikora trafia do nowości witryny.
Z ostatniej chwili - 02/2017
Kiedy wypatrywałem dzięciołów w czatowni, przy karmnikach pojawiały się sikory bogatki, ubogie, modraszki, grubodziób oraz dzwońce. Ciekawych zdjęć powstało na tyle dużo, że nastąpiły przebudowy galerii tych gatunków.
Z ostatniej chwili-02/2018
Podczas prób fotografowania kowalika w locie, powstało wiele ciekawych zdjęć bogatek i modraszek. Bogatki były najliczniejszym gatunkiem przy karmniku. Galeria została przebudowana.
Z ostatniej chwili – 10/2020
Tym razem pretekstem do przebudowy galerii były zdjęcia wykonane w trzcinowisku, podczas wyczekiwaniem za wąsatkami. W międzyczasie powstało też kilka przypadkowych zdjęć, ale na tyle dużo, że trzeba było to wszystko uaktualnić i wprowadzić zmiany w galerii modraszki.
Z ostatniej chwili 05/2021
Tym razem dodałem kilka zdjęć wykonanych wokół domu. Ciekawe ujęcia wprowadzają urozmaicenie galerii.